Demineralizacja

Doskonale wiemy jak istotną rolę w każdej dziedzinie życia odgrywa woda. Dlatego tak ważne jest, aby była czysta i zdrowa. Dzięki różnym procesom chemicznym mamy możliwość oczyszczania, które pozwoli nam na jej szerokie zastosowaniem.
Demineralizacja to jeden z procesów, który wykorzystywany jest do oczyszczania wody zkationów i anionów, w celu uzyskania cząsteczek pozbawionych złożonych związków chemicznych.
Demineralizację możemy przeprowadzać na dwa sposoby, przez:
• dekationizację – w celu pozbycia się w cyklu wodorowym kationów
• deanionizację – w wyniku procesu wodorotlenkowym usuwane są wszelkie aniony

Bardzo duże zapotrzebowanie na demineralizowaną wodę zauważamy zarówno w przemyśle, jak i w codziennym użytkowaniu. Zupełnie czysta woda zwana demineralizowaną lub destylowaną znajduje zastosowanie w przemyśle kosmetycznym , farmaceutycznym czy w gabinetach stomatologicznych.
Wykorzystywana jest przez laboratoria analityczne oraz fotograficzne. Używa się ją w systemach klimatyzacji, prasowalnicach, pralniach czy w akwarystyce. Zapotrzebowanie na demineralizację odnajdujemy także w przemyśle motoryzacyjnym, przy produkcji ozdób choinkowych, luster czy szkła artystycznego.

W wielu przypadkach demineralizacja stosowana jest również w domostwach tam, gdzie zastosowana zostaje odwrócona osmoza. Proces ten również stanowi sposób na uzyskanie zupełnie czystej wody.

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno urządzenia do filtracji domowej, jak i przemysłowej. Zachęcamy do kontaktu osobistego oraz telefonicznego. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania związane z zastosowaniem urządzeń do demineralizacji, a także doradzimy w jaki sposób najlepiej zadbać o czystość naszych ujęć.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Więcej informacji

Nasze strony używają plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zamknij