58 523 98 86 biuro@delta.pomorze.pl

Stacja odwróconej osmozy

Rozważają Państwo zakup stacji odwróconej osmozy? Słusznie, gdyż w technologii filtrowania wody jest to najlepszy sposób na uzyskanie wysokiej jakości cieczy. Każdy z nas codziennie wypija średnio dwa i pół litra wody, pobieranej z kranów w domach, firmach czy przedsiębiorstwach. Jednak nie każde źródło wody jest czyste i przyjazne dla organizmu. Zawarte w wodzie cząsteczki nie zawsze dobrze służą naszemu zdrowiu. Kamień, cząstki żelaza, grzyby i bakterie, których przenikanie jest nieuniknione, mogą okazać się przyczyną nieprawidłowego funkcjonowania organizmu, a przede wszystkim zaburzeń i chorób układu pokarmowego. Zdarza się, że pojedyncze metody, np. odżelazianie wody, okazują się niewystarczające.

Dzięki odwróconej osmozie (RO – Reverse Osmosis) uzyskają Państwo wodę krystalicznie czystą. Woda osmotyczna jest bowiem wolna od zanieczyszczeń mikrobiologicznych (m.in. bakterii, wirusów, pierwotniaków), mineralnych (również metali ciężkich), a także organicznych (w tym pestycydów, herbicydów, antybiotyków). Dlatego znajduje zastosowanie nie tylko w gospodarstwach domowych, jako ekonomiczna i ekologiczna alternatywa dla wód w plastikowych butelkach, ale także w wielu branżach przemysłu. Wszędzie tam, gdzie jest niezbędna woda o najwyższym stopniu czystości – stacja odwróconej osmozy jest najlepszym sposobem na jej uzyskanie.

Na czym polega proces przemysłowej odwróconej osmozy?

Proces przemysłowej odwróconej osmozy, czyli osmoza przemysłowa, polega na przechodzeniu cząsteczek wody przez błonę osmotyczną dzięki ciśnieniu wody wodociągowej. Przez mikrootwory membrany są przepuszczane jedynie cząsteczki czystej wody, bez dodatkowych substancji, a także niektóre związki soli pierwiastków. Błona osmotyczna jest zatem sercem procesu filtrowania. Dzięki niej dochodzi do selekcji związków zawartych w wodzie. Te z nich, które nie powinny w niej występować, ulegają zatrzymaniu.

Skład fizykochemiczny wody zmienia się – cechuje się ona wysoką czystością i niskim przewodnictwem (niską konduktywnością). Proces odwróconej osmozy w warunkach domowych przebiega w analogiczny sposób, jednak na mniejszą skalę.

Demineralizacja wody – odwrócona osmoza usuwa nie tylko zanieczyszczenia

Wielu klientów obawia się całkowitej demineralizacji wody. Odwrócona osmoza jest najczęściej stosowaną metodą w procesach demineralizacji cieczy. Wraz z zanieczyszczeniami usuwa jednak z wody związki mineralne. Co prawda woda nie stanowi ich głównego i jedynego źrodła, a każdego dnia pozyskujemy je również z pożywienia, jednak z myślą o użytkownikach, którym zależy na zawartości minerałów, producenci opracowali filtry odwróconej osmozy z funkcją mineralizacji. Takie urządzenia mają dodatkowe moduły lub wkłady, które transportują określone minerały (np. wapń, potas, magnez) do oczyszczonej wody. Woda osmotyczna po mineralizacji zyskuje smak podobny do smaku wody źródlanej.

Odwrócona osmoza wody w domowych instalacjach filtrujących

Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii proces odwróconej osmozy wody może zachodzić także w warunkach domowych. Nie jest charakterystyczny zatem wyłącznie dla przemysłu, np. farmaceutycznego, chemicznego czy energetycznego. Odwrócona osmoza jest procesem złożonym. Oczyszczanie w stacji filtracji wody przebiega za każdym razem na kilku poziomach. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów i sztucznie wytwarzanych błon osmotycznych. Woda po przejściu procesu oczyszczania jest bogata w sole pierwiastków oraz niezłożone związki soli mineralnych.

Dzięki stopniowemu oczyszczaniu wody w stacji odwróconej osmozy – do Państwa domów, firm i przedsiębiorstw trafia czysta i zdrowa woda, a w trakcie filtracji traci ona nawet do 98% wszystkich zanieczyszczeń. W naszej ofercie znajdą Państwo stacje odwróconej osmozy zarówno do instalacji domowych, jak i przemysłowych. Zachęcamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania związane z zastosowaniem urządzeń do filtrowania wody, a także doradzimy, w jaki sposób najlepiej zadbać o czystość ujęć.

h

Profesjonalne urządzenia odwróconej osmozy