...

Filtry narurowe

W naszym asortymencie znajdą Państwo filtry narurowe. Mają one zastosowanie zarówno w przypadku instalacji wodociągowych oraz ciepłowniczych, jak i kanalizacyjnych oraz sanitarnych. Filtracja mechaniczna to podstawowy proces, który służy do uzdatniania wody. Filtry narurowe zabezpieczają kolejne urządzenia transportujące wodę przed zbytnim obciążeniem oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Stacje uzdatniania wody muszą zaopatrywać się w filtry w zależności od jakości wody. Urządzenia filtrujące tego typu składają się z pojemnika na wkłady filtracyjne, pokrywki i zaworu, umożliwiającego ich montaż na określonej rurze. Jest to rozwiązanie ekonomiczne i proste w montażu.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą bogatą ofertą filtrów narurowych, zróżnicowanych pod względem rodzaju wkładu.

Wkłady mechaniczne zatrzymują zanieczyszczenia typu: piasek, osady, rdza, itp (nazywane zanieczyszczeniami mechanicznymi). Są wykonane z polipropylenu i odporne na działanie związków chemicznych. Ponadto:

  • dokładność filtracji, w zależności od modelu, wynosi: 1, 5, 10, 20, 50, 100 ?m;
  • wkład harmonijkowy ? możliwość płukania i wielokrotnego użytku;
  • wkład siatkowy ? długotrwała eksploatacja bez wymiany, możliwość płukania i trawienia chemicznego;
  • żywotność wkładu: 3-6 miesięcy (w zależności od zużycia wody i stopnia jej zanieczyszczenia).

Wkłady węglowe poprawiają smak i zapach wody. Poza tym:

  • zawierają uaktywniony chemicznie węgiel, zwiększający zdolności adsorbcyjne związków wielocząsteczkowych;
  • usuwają chlor, fenole, pestycydy i ich pochodne;
  • skutecznie poprawiają barwę wody.

Natomiast każdy wkład sedymentacyjno-węglowy umożliwia podwójną filtrację wody:

  • mechaniczną ? zatrzymuje zanieczyszczenia stałe;
  • chemiczną ? adsorbuje chlor i jego pochodne oraz rozpuszczone substancje organiczne;
  • wkłady tego typu zapewniają jednoczesne zatrzymywanie osadów płynących z rur i poprawę właściwości smakowych wody.

Uniwersalny wkład zasypowy ma wielorakie zastosowanie. W zależności od wykorzystanego medium zasypowego mogą Państwo stosować go jako:

  • wkład zmiękczający,
  • wkład węglowy,
  • wkład demineralizujący,
  • wkład polifosfatowy.

Aby zabezpieczyć urządzenia transportujące wodę przed negatywnym obciążeniem, warto zastosować filtry narurowe, chroniące instalację przed uszkodzeniami mechanicznymi. Świetnie współpracują także ze stacjami uzdatniania wody do picia. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo zarówno narzędzia przeznaczone do oczyszczania domowego, jak i przemysłowego. Zapraszamy do kontaktu osobistego oraz telefonicznego ? doradzimy, w jaki sposób najlepiej zadbać o czystość ujęć, stosując jakościowe filtry narurowe.

Jakie są rodzaje filtrów narurowych?

Do najpopularniejszych rodzajów filtrów narurowych należą wyżej wymienione: wkłady mechaniczne, wkłady węglowe, wkłady sedymentacyjno-węglowe oraz uniwersalne wkłady zasypowe. Wszystkie te typy realizują pierwszy etap pracy w stacjach uzdatniania wody do picia, gdyż są odpowiedzialne za obowiązkową filtrację wstępną. Polega ona na usunięciu wszelkich zawiesin, osadów i fragmentów ciał stałych: rdzy, mułu, gliny, piasku, metalu. Ten mechaniczny proces ? za sprawą filtrów narurowych ? zabezpiecza poszczególne części instalacji przed uszkodzeniami i zamuleniem.

W naszej ofercie znajdują się także filtry odżelaziające, dzięki którym pozbędą się Państwo nadmiaru żelaza i manganu, charakterystycznego przede wszystkim dla wody głębinowej (z własnego ujęcia). Filtry tego typu niwelują jej metaliczny zapach, a także chronią armaturę łazienkową oraz białe ubrania przed żółtymi zaciekami. Powstają one bowiem wskutek obecności wody o ponadnormatywnej zawartości żelaza, cechującej się żółtawym i rdzawym zabarwieniem.

Jakie są kluczowe zalety filtrów do wody narurowych?

Jedną z największych zalet filtrów do wody narurowych jest ich niezwykła uniwersalność. Ich montaż jest możliwy niezależnie od rozmiarów pomieszczenia bądź ilości zużywanej wody podczas codziennej eksploatacji. Nowoczesna konstrukcja umożliwia stosowanie pojedynczych urządzeń albo tworzenie układów szeregowych z niezawodnych i wytrzymałych filtrów narurowych. Kolejne korzyści płynące z montażu wkładów są związane z właściwościami przefiltrowanej wody. Jest ona czysta i całkowicie pozbawiona cząstek stałych. Co więcej, filtracja pozytywnie wpływa na jakość pracy stacji uzdatniania wody do picia oraz pozostałych sprzętów gospodarstwa domowego. Warto podkreslić, że filtry do wody narurowe eliminują problem związany z odkładaniem się kamienia w instalacji ciepłowniczej.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.