Filtracja wody

W naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia przeznaczone do filtracji wody w warunkach domowych oraz przemysłowych. Proces ten polega na usuwaniu z cieczy substancji stałych, które występują najczęściej w postaci zawiesin lub osadów. Odpowiedni materiał filtracyjny korzystnie wpływa na jakość przepływającej wody surowej bądź uzdatnionej w pozostałych fazach funkcjonowania sieci wodociągowej. DOPISAĆ

Na czym polega filtracja wody?

Podczas filtracji woda przepływa przez filtr, a zanieczyszczenia są zatrzymywane w złożu, którego wypełnienie jest uzależnione od rodzaju zabrudzeń i niepożądanych cząstek stałych, przeznaczonych do późniejszego usunięcia. Aby uzyskać zadowalający efekt, materiał filtracyjny musi być regularnie płukany, co przebiega w sposób całkowicie automatyczny, zgodnie ze specjalnym programem, w który wyposażony jest zawór wielodrogowy.

Brak częstej filtracji wody może stać się przyczyną kapiących kranów, zatkanych perlatorów, blokady zaworów, podwyższonego ryzyka higieny, kosztownych modernizacji i konieczności gruntownego czyszczenia systemu instalacyjnego. Cząstki zanieczyszczeń, np. opiłki metalowe lub fragmenty rdzy, przedostające się do rur wodociągowych, mogą wywołać elektrochemiczny proces korozji, doprowadzając do szybko postępującego rozkładu we wszystkich tworzywach metalicznych. Filtracja wody skutecznie chroni elementy instalacji, zabezpieczając materiały przed częstym pękaniem i niekorzystną nieszczelnością.

Filtracja wody na węglu aktywnym

Często się zdarza, że woda z ujęć komunalnych jest dezynfekowana środkami czyszczącymi na bazie chloru i jego związków. Ta obowiązkowa procedura – usuwająca bakterię – ma swoje charakterystyczne konsekwencje: najczęściej otrzymujemy ciecz o specyficznym zapachu i smaku. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu będzie zastosowanie filtracji wody na węglu aktywnym.

Węgiel aktywny usuwa związki chloru oraz pozostałe zanieczyszczenia organiczne. Odbywa się to poprzez adsorpcję mieszaną (zarówno chemiczną, jak i fizyczną), dzięki której smak uzdatnionej wody znacznie się poprawia. Filtracja uniemożliwia pojawienie się żółtego zabarwienia, pochodzącego od rozpuszczonych substancji w cieczy. Warto podkreślić, że ta nowoczesna metoda, polegająca na częściowym wyeliminowaniu czynnika bakteriobójczego (chloru), nie wyklucza wtórnego pojawienia się komponentów mikrobiologicznych. Dlatego taką wodę należy odpowiednio przygotować przed spożyciem, np. stosując dezynfekcję lampą UV. Aby jak najlepiej wykorzystać potencjał tego typu filtracji, należy okresowo wymieniać zarówno wkłady, jak i złoża węglowe.

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno urządzenia do filtracji domowej, jak i przemysłowej. Zachęcamy do kontaktu osobistego oraz telefonicznego. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania związane z filtrowaniem, a także doradzimy w jaki sposób najlepiej zadbać o czystość naszych ujęć.