58 523 98 86 biuro@delta.pomorze.pl

Demineralizacja wody

Woda powinna spełniać określone wymagania w zależności od tego, jakie jest jej przeznaczenie w danym przypadku. Proces demineralizacji wody znajduje zastosowanie w sytuacjach, gdy jest niezbędna woda czysta pod względem chemicznym. Demineralizację wykorzystuje się w szerokim zakresie, gdyż ciecz tego typu sprawdza się zarówno w warunkach przemysłowych, jak i domowych. Podobnie jest w przypadku odżelaziania wody, które skutecznie usuwa z niej szkodliwe dla organizmu, nadmierne ilości żelaza i manganu. Demineralizacja zabezpiecza sprzęty domowego użytku oraz maszyny przemysłowe przed gromadzeniem się osadów i kamienia. Opóźnia znacząco procesy korozji, a tym samym wydłuża eksploatację urządzeń oraz chroni domowy i firmowy budżet.

Demineralizacja wody w domu i obiektach przemysłowych

Przygotowaliśmy dla Państwa bogaty asortyment urządzeń służących do demineralizacji wody w domu i w warunkach przemysłowych. Dzięki naszej eksperckiej wiedzy z zakresu ekologicznej hydrauliki pomagamy dbać skutecznie o czystość i prawidłowe funkcjonowanie ujęć każdego rodzaju. Prezentowana metoda poprawia jakość cieczy, gdyż polega na usuwaniu z niej kationów i anionów. Dzięki temu umożliwia uzyskanie cząsteczek całkowicie pozbawionych złożonych związków chemicznych. W niektórych przypadkach demineralizację wody mogą Państwo zastosować także w domostwach korzystających z technologii odwróconej osmozy, polegającej na osiągnięciu efektu zupełnie czystej wody.

Na czym polega demineralizacja wody?

Demineralizacja wody to skomplikowany proces, polegający na eliminacji nadmiaru rozpuszczonych soli w cieczy. Polega on na usunięciu z niej wszystkich innych cząsteczek niż woda, a więc również minerałów oraz różnego rodzaju jonów. Umożliwia to uzyskanie wody o najwyższej jakości czystości, potrzebnej do niezawodnego funkcjonowania wielu urządzeń przemysłowych oraz usługowych. Aby wzmocnić efekt demineralizacji wody, warto uruchomić dodatkowy mechanizm destylacji, odwróconej osmozy czy też wymiany jonowej.

Destylacja umożliwia odparowanie cieczy, eliminację zbędnych cząsteczek oraz powtórne jej skroplenie.

Dzięki nowoczesnej technologii możemy zagwarantować Państwu modyfikację różnych stopni odsolenia. W wielu przypadkach demineralizacja jest stosowana również w domostwach wyposażonych w stacje uzdatniające, oparte na systemach odwróconej osmozy. Taki proces demineralizacji wody w domu również stanowi sposób na uzyskanie zupełnie czystej wody. Co więcej, urządzenia tego typu mogą obejmować swoim działaniem zarówno całą instalację, jak i jej określoną część. W tym pierwszym przypadku szkodliwe osady nie będą jednak gromadzić się w całym systemie grzewczym, pralce i innych urządzeniach AGD, nie zaś tylko w czajniku.

Gdzie stosować demineralizację wody?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, demineralizacja wody ma zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i warunkach domowych. Zupełnie czysta woda, zwana także destylowaną, jest bardzo popularna m.in. w branży kosmetycznej, farmaceutycznej lub stomatologicznej. Wykorzystują ją także pracownicy laboratoriów analitycznych i fotograficznych. Demineralizowana ciecz może zostać użyta do produkcji systemów klimatyzacji oraz obsługi urządzeń znajdujących się w pralniach, prasowalnicach oraz akwarystyce. Co więcej, proces demineralizacji wody jest niezbędny także w przypadku produkcji ozdób choinkowych oraz luster. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszą firmą – chętnie doradzimy Państwu w wyborze odpowiednich urządzeń.