Dezynfekcja Lampy UV

Naświetlenie wody światłem ultrafioletowym (dezynfekcja przy pomocy lampy UV) jest metodą sterylizacji, która nie wprowadza żadnych środków chemicznych, nie zmienia smaku i zapachu wody, oraz nie grozi przedawkowaniem środka dezynfekującego.

Każde urządzenie UV składa się z komory naświetlania i lamp UV (promienników), zamontowanych w jej wnętrzu. W urządzeniu woda przepływa wzdłuż lamp UV. Lampa może być jedna, lecz może ich być kilkanaście w pojedynczej komorze. Moc pojedynczej lampy niskociśnieniowej wynosi od 20 do 120 W. Żywotność żarników wynosi około 8000 godzin, czyli 1 rok. Lampy te stosuje się do dezynfekcji wody o przepływach od 0,1 do 90 m3/h. Konstrukcja lampy zapewnia odpowiednią grubość warstwy cieczy poddawanej dezynfekcji, co zapewnia optymalne i skuteczne przenikanie promieni UV. Dezynfekcja przy pomocy lampy UV Proces dezynfekcji przebiega w sposób ciągły.
W przypadku dezynfekcji za pomocą lamp UV istotne jest aby dezynfekowana ciecz była klarowna, co w niektórych przypadkach oznacza potrzebę jej wcześniejszego oczyszczenia mechanicznego.

Dozowanie podchlorynu sodu jest metodą wykorzystywaną przy większych sieciach wodociągowych, często równolegle z naświetleniem promieniami UV. Podchloryn sodu zabezpiecza wodę płynącą w rurociągu przez dłuższy czas i zapobiega tzw. wtórnemu skażeniu.
Dezynfekant wprowadzany jest do rurociągu przy pomocy dawkownika – chloratora. Najskuteczniej i najprecyzyjniej funkcjonuje układ do dezynfekcji złożony z chloratora (dawkownika), oraz wodomierza impulsowego. Przy takim zestawieniu można dość precyzyjnie określić jaka będzie stale dawka wolnego chloru w wodzie uzdatnionej.

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno urządzenia do filtracji domowej, jak i przemysłowej. Zachęcamy do kontaktu osobistego oraz telefonicznego. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania związane z zastosowaniem lamp UV, a także doradzimy w jaki sposób najlepiej zadbać o czystość naszych ujęć.