Stacja filtracji wody
Zajmujemy się sprzedażą i montażem różnych rodzajów stacji filtracji wody. Cząstki zanieczyszczeń w wodzie mogą być nie tylko przyczyną kapiących kranów, zatkanych perlatorów, blokady zaworów i podwyższonego ryzyka dotyczącego jej higieny. Mogą także prowadzić do kosztownych modernizacji i powodować konieczność gruntownego oczyszczenia systemu instalacyjnego. Wnikające do niego cząsteczki zanieczyszczeń skracają żywotność rur. Wywoływany w konsekwencji elektrochemiczny proces korozji może doprowadzić we wszystkich tworzywach metalicznych do szybko postępującego rozkładu, łącznie z pęknięciem rur wodociągowych.
Jaka jest zasada działania systemu filtracji wody?
Warto podkreślić, że wybór systemu filtracji wody powinien zależeć przede wszystkim od jej jakości, a także potrzeb użytkowników. W czasie pracy systemu woda przepływa przez filtr, a zanieczyszczenia zatrzymują się w złożu, którego wypełnienie zależy od rodzaju zanieczyszczeń. Jeżeli woda zawiera tylko stałe zanieczyszczenia, których kształt pozwala na ich usunięcie, wymagany efekt jest uzyskiwany dzięki materiałowi filtracyjnemu nie wymagającemu regeneranta. W celu uzyskania zadowalającego efektu filtracyjnego, filtr musi być regularnie płukany. Proces ten przebiega w sposób całkowicie automatyczny, zgodnie ze specjalnym programem, w który jest wyposażony zawór wielodrogowy.
Filtracja wody na węglu aktywnym
Proces filtracji wody na węglu aktywnym służy do usuwania z niej związków organicznych i chloru. System zawiera zbiornik filtracyjny z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym, z rurą centralną i systemem dystrybucyjnym, ponadto zawór sterujący objętościowy lub czasowy, sterowany elektronicznie. Materiał filtracyjny stanowią węgiel aktywny i podsypka żwirowa. Ten sposób filtracji wody umożliwia efektywne usuwanie chloru i zanieczyszczeń organicznych. Eliminacja związków szkodliwych odbywa się dzięki adsorpcji mieszanej (fizycznej i chemicznej). Filtr z wymiennym wkładem węglowym można zamontować na rurze doprowadzającej wodę użytkową, pod zlewozmywakiem albo na wylewce kranu. Warto podkreślić, że konieczna jest okresowa wymiana wkładów, którą na którą wpływa ilość zanieczyszczeń oraz ilość przepuszczonej przez nie wody.
Rozmaite zastosowania stacji filtracji wody
W naszej ofercie znajdą Państwo stacje filtracji wody do użytku w warunkach domowych oraz przemysłowych. Tego typu proces polega na usuwaniu z cieczy substancji stałych, które występują najczęściej w postaci zawiesin lub osadów. Odpowiedni materiał filtracyjny wpływa korzystnie na jakość przepływającej wody surowej bądź uzdatnionej w pozostałych fazach funkcjonowania sieci wodociągowej.Oferowane przez nas urządzenia, m.in. stacje filtracji wody, usuwają z niej zanieczyszczenia stałe oraz organiczne. Mogą też uzdatniać wodę z żelaza, manganu czy wapnia. Oferujemy szeroki wybór produktów, dlatego każdy Klient znajdzie w naszej ofercie produkt idealnie spełniający jego wymagania. Inne urządzenie będzie bowiem odpowiednie do uzdatniania wody w domu, a inne do jej filtrowania w zakładzie przemysłowym.
Jako że woda to surowiec niezbędny do funkcjonowania przedsiębiorstw prawie w każdej branży, warto zainwestować w wysokiej jakości stację filtracji wody. Najbardziej przydatna będzie ona w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym, rolniczym czy ogrodniczym. Zapewni skuteczne oczyszczanie rozmaitych surowców, m.in. barwników, olejów i tłuszczy, soków, alkoholi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie, dzięki temu wybór najlepiej dopasowanego do potrzeb urządzenia będzie łatwiejszy. Mogą Państwo również skorzystać z fachowego doradztwa naszych pracowników.
Na czym polega filtracja wody?
Warto zaznaczyć, że nawet jeśli woda z kranu ma potwierdzoną przydatność do bezpośredniego spożycia ? warto poddać ją filtracji. Podczas tego procesu woda przepływa przez filtr, a zanieczyszczenia są zatrzymywane w złożu, którego wypełnienie jest uzależnione od rodzaju zabrudzeń i niepożądanych cząstek stałych, przeznaczonych do późniejszego usunięcia. Aby uzyskać zadowalający efekt, materiał filtracyjny każdego z filtrów do wody musi być regularnie płukany. Dzieje się to automatycznie, dzięki specjalnemu programowi zainstalowanemu w zaworze wielodrogowym. Odpowiada on za sterowanie przepływem wody, w tym regulację przepływu między poszczegółnymi elementami instalacji.
Filtracja wody na węglu aktywnym sposobem na poprawę smaku wody
Często zdarza się, że woda z ujęć komunalnych jest dezynfekowana środkami czyszczącymi na bazie chloru i jego związków. Ta obowiązkowa procedura ? usuwająca bakterie ? ma swoje charakterystyczne konsekwencje. Najczęściej jest to ciecz o specyficznym zapachu i smaku. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu będzie zastosowanie filtracji wody na węglu aktywnym. Węgiel aktywny usuwa związki chloru oraz pozostałe zanieczyszczenia organiczne. Odbywa się to poprzez adsorpcję mieszaną (zarówno chemiczną, jak i fizyczną), dzięki której smak uzdatnionej wody znacznie się poprawia. Filtracja uniemożliwia pojawienie się żółtego zabarwienia, pochodzącego od rozpuszczonych substancji w cieczy.
Warto podkreślić, że ta nowoczesna metoda, polegająca na częściowym wyeliminowaniu czynnika bakteriobójczego (chloru), nie wyklucza wtórnego pojawienia się komponentów mikrobiologicznych. Dlatego taką wodę należy odpowiednio przygotować przed spożyciem, np. stosując dezynfekcję lampą UV. Aby jak najlepiej wykorzystać potencjał tego typu filtracji, należy okresowo wymieniać zarówno wkłady, jak i złoża węglowe. W naszym sklepie znajdą Państwo niezawodny zbiornik filtracyjny wykonany z tworzywa sztucznego, dodatkowo wzmocnionego włóknem szklanym. Ten system filtracji wody wykorzystuje nie tylko właściwości węgla aktywowanego, ale także podsypki żwirowej. Warto pamiętać, że taką czynność należy poprzedzić filtracją mechaniczną.